Без фінансування державна підтримка та з урахуванням війни, скорочення викидів стає майже неможливим
Федерація роботодавців України (FRU) називала Міністерство охорони навколишнього середовища та природних ресурсів для встановлення більш реалістичного кліматичного викиду парникових газів на 65,1% замість запропонованого 68-73% до 2035 року. Це визначається у звіті Федерації.
У своєму зверненні Фру підкреслював: без конкретного фінансування, державної підтримки та врахування руйнівного впливу війни на економіку країни, майже неможливо зменшити викиди.
Федерація роботодавців підтримує європейську інтеграцію та хід державного середовища. Однак амбітні обов’язки повинні базуватися на реальних економічних умовах та відповідних інструментах.
FRU зазначає, що війна є ключовим дестабілізуючим фактором українського бізнесу. Промислові, енергетичні та сільськогосподарські пристрої підлягають регулярним нападам. За підрахунками, витягується понад 30% території країни, що обмежує доступ до ресурсів і запобігає будь -якій трансформації.
Крім того, Федерація вказує на те, що підприємства втрачають свій інвестиційний потенціал. Через постійну загрозу знищенню нерухомості залучення проектів проектування чи модернізації фінансування майже неможливо.
Також фінансова база не оцінюється для проекту NVV2, запропонованого Міністерством природних ресурсів. У 2021 році департамент, який досягає клімату в розмірі 65%, вказував на необхідність залучення щонайменше 102 мільярдів євро інвестицій. Наразі запропонований не визначений внесок не містить оновлених фінансових оцінок, хоча нова мета ще більш амбітна.
Україна здатна покрити лише 5-10% необхідності реалізації кліматичних цілей.
«Залучення субсидій, пільгових позик та інших інструментів фінансової підтримки ЄС має бути ключовим фактором для успішної реалізації кліматичних цілей у середній період», — підкреслила Федерація.
FRU зазначає, що державна підтримка надзвичайно важлива.
«В даний час не існує достатніх ефективних механізмів для стимулювання переходу до низької економіки вуглецю, а також інституційних та юридичних інструментів, які допоможуть українському бізнесу в цьому напрямку навіть у умовах війни», — йдеться у звіті.
Пропозиції Федерації такі:
- Для того, щоб поставити більш реалістичну мету — зменшення викидів парникових газів на 65,1% порівняно з рівнем 1990 року;
- Повернення до перегляду кліматичних цілей через 3 роки після закінчення війни, коли можна планувати трансформацію стабільно;
- Ініціювати доступ до відкриття доступу українських підприємств для механізмів фінансування декарбонізації, зокрема, для коштів ЄС, пільгових позик, програм субсидій.
Слід зазначити, що нова атмосферна мета визначається розробкою другого внеску в країну України в Паризькій угоді (NVV2), яка встановлює нове кліматичне завдання та була опублікована Міністерством природних ресурсів 11 червня.
Пам’ятайте, що український бізнес все ще впроваджує кліматичні ініціативи. Однак представники ділової спільноти підкреслюють: нинішні кліматичні обов’язки країни потребують гнучкості та адаптації до реальних умов, а Європейська асоціація бізнесу.