Зокрема, вимога застосовуватиметься до металевих конструкцій та труб великого діаметру
Український уряд схвалив додатковий перелік товарів, що вимагають місць у державних закупівлях. Це наведено в повідомленні Міністерства економіки.
Вимога в місцезнаходження застосовуватиметься до нових 25 видів товарів у таких категоріях:
- Інженерія (зокрема ліфти, трактори тощо),
- Легкі промислові товари, включаючи військові комбінезони та уніформу;
- освітлювальні пристрої, кабелі, світлові світильники;
- Металеві конструкції та труби великого діаметру.
Як уже згадувалося, в даний час під час публічного договору цих товарів клієнтам доведеться вимагати наявності місцевого компонента за своїми витратами: щонайменше 25% цього року, 30% у 2026 році. У майбутньому вимога збільшиться на 5% щорічно до 40% досягнень.
«У Україні надзвичайно високий рівень імпорту імпорту для публічних закупівель. Перед повним вторгненням він становив 38%, тоді як середній показник у світі становив менше 10%. Ми повинні подолати дискримінацію українського виробника в покупці в Українському штаті». — Він наголосив на першому заступнику прем’єр-міністра-міністра економіки України Джулія Свіріденко.
Вона помітила, що близько 50 виробників подали заявку на розширення місця до уряду та Комітету Ради Верховна з питань економічного розвитку. Ось чому це рішення враховувало їх висновки.
Перший заступник прем’єр -міністра помітив, що влада відкрита для подальшого розширення списку товарів до місця розташування. Вона запросила українських продюсерів надіслати відповідні пропозиції уряду та відповідному комітету.
Як уже згадувалося, це перше збільшення списку з моменту запуску політики розташування — раніше вимога була застосована до придбання 103 видів товарів, включаючи залізничний та міський транспорт, муніципальне обладнання та енергопостачання.
Вимога в місцезнаходження буде дійсною для замовлень від 200 000 UAH. Це не стосується товарів, отриманих у угодах про СОТ щодо державних закупівель (GPA), зокрема в ЄС, США, Японії, Південній Кореї, Великобританії та інших.
Рішення набуває чинності через місяць з дати його публікації.
Пам’ятайте, що бюджетна декларація на 2026-2028 рр., Затверджена урядом, передбачає прискорення зростання Українського ВВП у 2026 р. На 4,5% від річного рахунку, у 2027 р.-5% та в 2028 р. 5,7%. Що стосується поточного року, то очікується, що економіка країни продовжуватиме зростати, але повільнішими темпами — на рівні 2,7% г/г.