Металурги з Латинської Америки закликають запровадити регіональні захисні заходи для сталі


Асоціації промисловості свідчать про збільшення імпорту китайської металевої продукції

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), Латиноамериканська асоціація Алацеро та Мексиканський Кароко висловили стурбованість критичним становищем металургії регіону. Це наведено в їх останньому спільному дослідженні.

Організації підкреслюють, що регіон має справу з прискореним процесом деіндустріалізації та терміново вводити політику промислового розвитку, спрямовану на сприяння регіональній інтеграції витрат на створення витрат.

Асоціації зазначають, що китайська сталь затопила глобальний ринок за штучно низькими цінами — це результат прямих та непрямих субсидій, що спотворюють торгівлю. Крім того, Китай інвестує в металургійну промисловість у країнах АСЕАН, збільшуючи їх виробничі потужності. Згідно з повідомленням, за останні п’ять років ці інвестиції додали близько 10 мільйонів тонн сталевих здібностей у цих країнах.

За даними дослідницьких заявок, Латинська Америка збільшила імпорт оренди китайської та частково готової продукції на 233%за останні 15 років, а непрямі поставки з Китаю у 2008-2024 роках збільшилися на 338%. Частка імпорту в споживанні минулого року досягла 39%.

Ситуація вплинула на економічний розвиток регіону. ОЕСР оцінює зменшення Латинської ВВП на 4 с. За останні 25 років чилі, Бразилію та Аргентина були найбільше постраждалих.

За даними Aliacero, з 2010 року Латинська Америка запровадила 79 торгових фондів, з яких 51% були спрямовані проти сталі з Китаю та АСЕАН. Однак їх вплив був обмежений через повільність цього процесу.

Дослідження вказує на необхідність координованої регіональної промислової політики, більш гнучких, рішучих та координованих регіональних комерційних фондів. В іншому випадку латиноамериканський сталевий сектор ризикує подальше зниження конкурентоспроможності.

Пам’ятайте, що в травні цього року латиноамериканська сталева промисловість підкреслювала необхідність узгодженої діяльності щодо захисту торгівлі в галузі імпорту сталі. Як зазначив, що в регіоні середній період впровадження захисних заходів становив від 18 до 28 місяців, тоді як у розвинених країнах 12-14 місяців, наприклад, у США-8-10 місяців.