Arselormital закликає справедливу ціну на ринку електроенергії


Зараз компанія опинилася на межі виживання через високі ціни Е/Е

PJSC Arselormital Krivoy Rog закликає справедливу ціну на ринку електроенергії в Україні. Це вказано в стовпці Сергій ЛавріненкоЗаступник генерального директора з металургійного виробництва підприємства для Delo.UA.

Він зазначає, що компанія наразі перебуває на межі виживання. Йдеться не про виклики війни, які були адаптовані за допомогою відновлення виробничих ланцюгів. Виробництво в Україні втрачається сьогодні через неконтрольовані зміни тарифів на електроенергію.

У 2021 р. Частка електроенергії за рахунок арселорталітного Ківойського рога становила 7%, а в 2025 році через швидке зростання тарифів цей показник досягла 20%. У той же час, компанія не може підвищити ціни своєї продукції, оскільки їх вартість залежить від глобальних ринків.

Arselormital Kryvyi rih відновлює збитки третього року поспіль і все ще працює над підтримкою групи Arcelormittal. Під час війни компанія вже інвестувала понад 1 мільярд доларів у Kryvya RIH.

Сергій Лавріненко окреслив причини високих цін на електроенергію для української промисловості.

По -перше, він помітив відсутність повного ринку електроенергії.

«Більше половини цілого покоління — в руках одного гравця Naec» Energatom «, який диктує ціни і перебуває у хорошій фінансовій ситуації. Отже, у 2023-2024 рр. Енергатів зібрав 60 мільярдів прибутку UAH, затриманих через збільшення цін на енергію», — говорить колонка.

Ще одним фактором найвищих цін у Європі є відсутність доступу до дешевшої імпортної електроенергії.

«UKRENERGO» обмежує європейський результат, сперечаючись з технічною безпекою. Але це не лише порушення конкуренції — це рішення для промисловості. Зрештою, ми не можемо придбати електроенергію там, де вона дешевша в необхідному обсязі «, — пояснює заступник генерального директора з металургійного виробництва AMKR.

Він додає, що, на жаль, в цих процесах ніхто не втручається — ні регулятор, ні в Український антимонопольний комітет.

У 2025 році Arselormittal Kryvyi Rih планував підвищити рівень виробництва і, нарешті, перейти на незалежну позицію. З другого кварталу компанія співпрацює з двома багатьма пішоходами, які могли б дати 3-3,2 мільйона тонн чавуну на рік, навіть всупереч відсутності кваліфікованого персоналу. Однак, якщо ціни на електроенергію високі, система оборони ракети знову буде змушена адаптувати виробничі плани та зменшити звільнення, повернувшись до роботи однієї великої печі.

Сергій Лавріненко помічає — компанія не просить уподобань, а лише прозорі правила та зрозумілі ціни на ринку електроенергії.

Для Arselormittal Krivoy Rog, який є найбільшим підприємством українського GMC та одним з найбільших промислових роботодавців, доступу до імпорту електроенергії, можливості раннього планування покупок та передбачуваності цін. Якщо цього не буде зроблено, найбільший міжнародний інвестор в історію країни може припинити працювати, понад 100 000 робочих місць у виробничих ланцюгах зникнуть не тільки в Ківой -Рог, і репутація державних інвестицій буде підірвана.

Пам’ятайте, що в квітні цього року арселорталіт Ківой Ріх відновив роботу Великого Пау (ДП) № 6, який був відволіканим восени 2024 року через кризу на ринку та високі тарифи в ЕЕ/Е.