Компанія готова запропонувати європейські гранули з високою якістю для виробництва «зеленої» сталі
Якщо Україна намагається стати частиною європейського «зеленого» курсу, тепер необхідно інвестувати у виробництво DR-Scaps, «зелених» логістики, водню та автоматизації.
Про це на саміті Vision 2030 Ярославна БлонсаяДиректор з маркетингу Ferrexpo — виробник залізної руди, акції якого цитуються на Лондонській фондовій біржі та працюють в Україні. Про це повідомив Центр GMK в компанії.
На тлі глобального попиту на декарбонізацію галузі Ferrexpo він готується відповідати, що може змінити правила гри на ринку сталі. Стратегія заснована на гранулах із збільшенням вмісту заліза на 67% для подальшого виробництва «зеленої» сталі, забезпечуючи до 37% нижчих викидів CO₂. За словами Блонської, це не просто конкурентний продукт, а елемент нової промислової екосистеми, яка вже створена в ЄС.
Зараз Ferrexpo вже забезпечує свою продукцію провідними світовими лідерами, з якими закінчилося багато стратегічних меморандумів. Серед партнерів — металургійні гіганти з Австрії, Німеччини, Японії, Китаю, Словаччини, Чехії, Туреччини, В’єтнаму та інших країн.
Перехід компанії «Зелена» не лише стосується продуктів. Ferrexpo представляє ініціативу програми зеленої мінної комплексу про декарбонізацію та модернізацію парку Górnictwa (електричні субсидії, системні системи, локомотив акумулятора). Це зменшує споживання палива та викиди, збільшує термін експлуатації обладнання та значно заощаджує капітальні витрати.
Що стосується перших результатів ініціативи, з 2015 року Ferrexpo використовує біопаливо замість газу, що зменшило споживання останнього на 30%. Крім того, у 2021 році компанія замовила сонячну електростанцію 5 МВт.
Зелені пріоритети компанії — це розсіювання ДР, модернізація споживання води та енергії, використання водню як альтернативи газу, альтернативного випробування палива та енергії, які можна додатково використовувати у виробничих та логістичних процесах. Крім того, Ferrexpo активно вивчає потенціал водню для великого масштабного промислового використання. Таким чином, компанія є основою майбутніх спільних проектів у галузі зеленої металургії під час Пошни.
«Це не лише технологічні вдосконалення, але й крок до створення загальної» зеленої «ланцюга поставок: від Руди до сталі. На міжнародному рівні, зокрема, під час Української 2024 р. У Берліні розвиток Ferrexpo є основою багатьох інвестиційних проектів, які представляли підтримку Міністерства економіки та KSE. Їх потенційно — це основа для нової індустрії низького контенту в Європі». Ярославна Блонсая.
Слід зазначити, що в 2024 році компанія сплатила 50,7 мільйонів доларів податків та ліцензійних зборів в Україні, що підкреслює її системну роль у фінансовій стабільності країни.
Нагадаємо, що раніше Ferrexpo оголосив готовність доставити сировину «зеленим» європейським виробникам. Як пояснив Ярославна Блонсая, компанія має багаторічний досвід роботи у співпраці з клієнтами ЄС, що дозволило значно покращити якість продукції та адаптуватися до високих стандартів європейської прозорості, відповідальності та сталого розвитку.