Європейські продюсери стали заохочуючими Брюсселем запровадити плату за експорту брухту


Промисловість застерігає від можливого дефіциту сировини на тлі тарифів Трампа на сталь та алюміній

Виробники металів у ЄС закликають запровадити обов’язки або обмеження експорту брухту найближчим часом на тлі американських тарифів, повідомляє Reuters.

Вони застерігають від дефіциту цієї сировини та зміни стратегії зменшення викидів вуглекислого газу після впровадження 50%обов’язків щодо імпорту сталі та алюмінію в США збільшили попит і значно збільшили ціну металу Scrap, який вивільняється з цих тарифів.

Зокрема, виробники алюмінію просять ЄС припинити витоки сировини, вводячи дозволи на експорт, подібно до того, що використовувалося під час пандемії через CADID (захисне обладнання, дози вакцини).

Експорт -зобов’язання — ще один можливий підхід. У випадку з цим варіантом Європейська асоціація виробників сталі (Eurofer) є. Зокрема, генеральний директор Eurofer Axel Eggert помітив, що більшість виробників країн, які не входять до ЄС, мають відповідні обмеження.

Експорт брухту був проблемою для європейських виробників металів, ще до тарифів Трампа. За даними Eurofer, у 2023 році блок експортував рекордні 19 мільйонів тонн брухту металевого брухту — більшість боротьби пішла до Туреччини, їх також здійснювали до Індії, Єгипту, Пакистану та США.

За даними європейського алюмінію, у першому кварталі цього року експорт алюмінієвого брухту з ЄС до Сполучених Штатів майже втричі втривало в місто/г. (до 6,028 тисяч тонн). Загальний експорт з блоку до третьої країни в той же період становив 345 тисяч тонн. Зважаючи на те, що США зараз підтримують свій брухт, ЄС залишається головним експортером цієї сировини.

Структура тарифів, як зазначає агентство, створила те, що учасники галузі називають «арбітражним вікном» — розрив у ціні між європейськими та американськими ринками становить близько 750 доларів/т. Така суттєва різниця робить придбання металу брухту в Європі вигідною для торговців з подальшими продажами американських виробників.

У той же час американські виробники металів, в умовах надмірних витрат на імпортних виробів, виготовлених металевих продуктів, мають сильні стимули для максимальної купівлі внутрішнього брухту та отримання додаткової сировини з зовнішніх ринків, на яких немає тарифних бар’єрів.

У свою чергу, європейські продавці металевих металів виступають проти обмеження експорту. Таким чином, Euric, що представляє європейську переробну галузь, заявив, що в Європі не бракує брухту, і ринок ЄС споживає близько 80% цієї сталевої сировини.

Аксель Еггерт заявив, що обмеження експорту допоможуть запобігти придбанні металу брухту з іноземними конкурентами, а потім продажу обробленої сталі в низьке вугілля до блоку.

Обробка металу брухту є частиною зусиль ЄС щодо зменшення викидів вуглекислого газу в металургії. За даними Європейської комісії, це економить до 95% енергії, необхідної для виробництва алюмінію та до 80% для сталі.

Обмеження експорту для ЄС є відносно рідкісною подією, а контроль експорту ЄС обмежений окремими секторами. Європейська комісія заявила, що регулярно співпрацює з виробниками та металевими процесорами, оцінюючи ситуацію на ринку. У третьому кварталі Європейська комісія визначить, чи потрібні торгові фонди для ринків сталі, алюмінію та міді. Тим часом виробники металів стурбовані тим, що в блоці може не вистачати часу для завершення торгової угоди зі США до 9 липня, саме тому вони пропонують кошти у зв’язку з металевим брухтом у найближчі тижні.

Ми хотіли б нагадати вам, що, згідно з дослідженням Центру GMK, 48 країн (з березня 2025 р.) Вже обмежили експорт металу брухту, 38% з них заборонені. Ці сировини вважаються стратегічним ресурсом для декарбонізації.