Світ зміцнює кошти стосовно імпорту, що падає металеві вироби


США, Бразилія та Китай ініціюють дослідження або продовжують свої зобов’язання щодо захисту своїх виробників

Світові гравці на ринку сталевих ринку активізують кошти проти відкидання імпорту металевих продуктів для захисту своїх виробників. Минулого тижня кілька країн негайно оголосили про початок розслідувань або продовження антипотійних обов’язків.

Міністерство торгівлі США почало розслідувати імпорт підкріплення з Алжиру, Болгарії, Єгипту та В’єтнаму. За даними Американської коаліції з питань торгівлі, поставки здійснювали за цінами нижче ринку, що завдало шкоди внутрішньому виробнику. Рівень швидких падінь становить 127% для Алжиру, понад 128% для Єгипту та 117% для В’єтнаму. Окрім судового позову про протипозицію, також подано скаргу щодо субсидійованих поставок з трьох країн.

У той же час Бразилія ініціювала власне розслідування щодо постачання гарячої оренди з Китаю, Індії та Індонезії. За попередніми оцінками, імпорт за низькими цінами призводить до втрат для національної металургійної промисловості. Бразильські виробники давно скаржаться на агресивні ціни Китаю.

У той же час Китай вирішив дістатися до наступних п’яти років антипозиційних обов’язків щодо імпорту нержавіючої сталі з ЄС, Великобританії, Південної Кореї та Індонезії. Обсяг зобов’язань становить від 20,2% до 103,1% залежно від країни та продукції. Міністерство торгівлі Китаю заявило, що скасування коштів може знову завдати шкоди місцевим виробникам.

На тлі розвитку глобального протекціонізму Україна також повинна посилити захист своїх виробників.

Як зазначено в матеріалі Центру GMK, з початку повномасштабної війни імпорт швидко виріс до України, включаючи Туреччину. Частка турецької металевої боротьби в українському імпорті в 2024 році перевищувала 51%, а в деяких позиціях-80-90% ринку. Це становить серйозну загрозу для домашніх виробників, які працюють у набагато гірших умовах. Враховуючи широке використання дешевої російської сировини в Туреччині, Україна повинна вводити механізми боротьби з походженням продуктів та розглянути антиподруючі агенти, подібні до практики ЄС.