Зокрема, забезпечуються ціни на енергоносії для споживачів енергії
25 червня Європейська Комісія прийняла нову державну систему допомоги для підтримки угоди про CISAF (CISAF).
Нова система дозволяє державам -членам сприяти розвитку чистої енергії, промислової декарбонізації та чистої технології.
CISAF визначає умови, в яких країни можуть підтримувати певні інвестиції та цілі відповідно до положень державної допомоги ЄС. Система буде працювати до кінця 2030 року, забезпечуючи довгострокову передбачуваність держав -членів та підприємств. Замінює тимчасову кризу та перехідну систему (TCTF), яка діяла в 2022 році.
Ця структура спрощує принципи державної допомоги в п’яти основних областях:
- Введення відновлюваної енергії та низького вугільного палива,
- Тимчасове зниження цін на електроенергію для споживачів енергії для забезпечення переходу до недорогого чистого E/E,
- Декарбонізація існуючих виробничих потужностей,
- Розробка виробничих потенціалів чистих технологій в ЄС,
- Зниження ризику інвестицій у чисту енергію, декарбонізацію, чисті технології, енергетичні проекти -втручання, а також ті, що підтримують економіку циркуляції.
Зокрема, держави -члени можуть забезпечити підтримку цін на електроенергію для компаній, що працюють у секторах, особливо відкриті для міжнародної торгівлі, споживають енергію. Це зменшить витрати для таких споживачів, які мають більші витрати, ніж конкуренти в регіонах з менш амбітною кліматичною політикою. В обмін на цінову підтримку компанія буде зобов’язана інвестувати в декарбонізацію.
Нову систему прокоментували Асоціація металургійної промисловості (WVSTAHL). Як згадувалося Керстін Марія РіппельКеруючий директор WVSTAHL, ця система з’явилася вчасно, оскільки сталеві компанії мають труднощі з витратами на енергоносії. Для багатьох високі ціни на електроенергію загрожують місцем розміщення та конкурентоспроможності.
Вона підкреслила, що важливі заходи німецької підтримки, оголошені в коаліційній угоді, — це лише реклама, яка повинна бути терміново реалізована. Зокрема, тарифи на використання мережі повинні бути негайно зменшені.
«Щоб забезпечити конкурентоспроможність та створити передбачуваність переходу до нейтралітету клімату, нам дійсно потрібна конкурентна промислова ціна на електроенергію — без будь -яких», якщо «і», але «. Інші країни, такі як Франція та Італія, показують, як це можна зробити в присутності політичної волі» — підкреслені Ріппель.
WVSTAHL зазначив, що CISAF пояснює: ЄК також визнає необхідність таких рішень і вітає заяву міністра економіки та енергії Німеччини Катріна Райхе, що конкретна концепція промислової ціни на електроенергію буде представлена найближчим часом.
Нагадаємо, що перехід до низьких технологій виробництва вугілля значно збільшить споживання електроенергії, що зробить його ціною ключовим фактором конкурентоспроможності майбутнього «зеленого» виробництва сталі. Це обговорюється в новому дослідженні Центром GMK «Ринок електричної енергії ЄС: називає зелений перехід до металургійної промисловості».